RZEŹBY I PORTRETY

Nasz zakład kamieniarski wykonuje rzeźby i portrety w kamieniu metodą tradycyjną.

Oferujemy własne wzory, a także wykonujemy prace według pomysłów klienta.

Spod dłuta naszych artystów wychodzą piękne i unikatowe prace, które zdobią nagrobki lub mogą stanowić dekorację architektury.

Poniżej prezentuje kilka naszych realizacji.

LITERNICTWO KUTE

Jest to tradycyjna technika nanoszenia napisów na kamień, wykonywana ręcznie.

Liternictwo tego typu wyróżnia się elegancją i niepowtarzalnym charakterem.

Tak powstałe litery mogą być malowane specjalną farbą lub ekskluzywnie zdobione prawdziwym złotem.

PŁASKORZEŹBY ARTYSTYCZNE-DEKORACJA WNĘTRZ

Sztukateria jest to dziedzina sztuki która stosowana była już w czasach starożytnych, a szczególnie upowszechniła się w epoce renesansu i baroku. Dziedzina ta obejmuje wykonywanie płaskorzeźb ( putta, ornamenty, gzymsy wewnętrzne) jak i pełnych form architektoniczno-rzeźbiarskich, w celu udekorowania wnętrz a także zewnętrznych fasad budynków.

Ofertę którą państwu przedstawiamy, dotyczy wykonywania dekoracyjnej płaskorzeźby o tematyce dowolnej, zgodnej z indywidualnymi preferencjami klienta. Praca realizowana jest z najwyższych gatunków gipsów dentystycznych, o różnych stopniach twardości. Istnieje także możliwość nałożenia polichromii wykonane farbami akrylowymi, oraz przy użyciu innych technik malarskich. Po skończeniu prac, płaskorzeźba zostanie zakonserwowana specjalnymi środkami, dzięki czemu wraz z upływem czasu nie będzie wytracać koloru i będzie odporna na zabiegi konserwacyjne, jak na przykład mycie, czy odkurzanie.

Przy wykonywaniu nie używamy narzędzi elektromechanicznych, materiały nie wywołują natarczywych zapachów, dzięki czemu prace można przeprowadzać w pomieszczeniach przystosowanych do zamieszkania lub zamieszkałych. Prace wykonuje magister sztuki w zakresie Rzeźby i Działań przestrzennych, absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Poznaniu, Ziobro Maksymilian.