WYROBY ARTYSTYCZNE

RZEŹBY I PORTRETY

rzezba

Nasz zakład kamieniarski wykonuje rzeźby i portrety w kamieniu metodą tradycyjną.

Oferujemy własne wzory, a także wykonujemy prace według pomysłów klienta.

Spod dłuta naszych artystów wychodzą piękne i unikatowe prace, które zdobią nagrobki lub mogą stanowić dekorację architektury.

Poniżej prezentuje kilka naszych realizacji.

rzezba-roza.jpgportret.jpgportret-jezus.jpgrzezba-drzewo.jpg

LITERNICTWO KUTE

liternictwo

Jest to tradycyjna technika nanoszenia napisów na kamień, wykonywana ręcznie.

Liternictwo tego typu wyróżnia się elegancją i niepowtarzalnym charakterem.

Tak powstałe litery mogą być malowane specjalną farbą lub ekskluzywnie zdobione prawdziwym złotem.

 

 

 

 

 

 

 

 

PŁASKORZEŹBY ARTYSTYCZNE-DEKORACJA WNĘTRZ

rzezba

Sztukateria jest to dziedzina sztuki która stosowana była już w czasach starożytnych, a szczególnie upowszechniła się w epoce renesansu i baroku. Dziedzina ta obejmuje wykonywanie płaskorzeźb ( putta, ornamenty, gzymsy wewnętrzne) jak i pełnych form architektoniczno-rzeźbiarskich, w celu udekorowania wnętrz a także zewnętrznych fasad budynków.

Ofertę którą państwu przedstawiamy, dotyczy wykonywania dekoracyjnej płaskorzeźby o tematyce dowolnej, zgodnej z indywidualnymi preferencjami klienta. Praca realizowana jest z najwyższych gatunków gipsów dentystycznych, o różnych stopniach twardości. Istnieje także możliwość nałożenia polichromii wykonane farbami akrylowymi, oraz przy użyciu innych technik malarskich. Po skończeniu prac, płaskorzeźba zostanie zakonserwowana specjalnymi środkami, dzięki czemu wraz z upływem czasu nie będzie wytracać koloru i będzie odporna na zabiegi konserwacyjne, jak na przykład mycie, czy odkurzanie.

Przy wykonywaniu nie używamy narzędzi elektromechanicznych, materiały nie wywołują natarczywych zapachów, dzięki czemu prace można przeprowadzać w pomieszczeniach przystosowanych do zamieszkania lub zamieszkałych. Prace wykonuje magister sztuki w zakresie Rzeźby i Działań przestrzennych, absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Poznaniu, Ziobro Maksymilian.

plaskorzezba6.jpgplaskorzezba10.jpgplaskorzezba1.jpgplaskorzezba5.jpgplaskorzezba3.jpgplaskorzezba9.jpgplaskorzezba11.jpgplaskorzezba8.jpgplaskorzezba7.jpgplaskorzezba4.jpgplaskorzezba2.jpg

Przewiń do góry